Wakacje i obozy w Polsce

WAKACJE PO POLSKU

 

Fundacja Nauki Języków Obcych Linguae Mundi i Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce zapraszają dzieci i młodzież z polskich szkół na obóz Wakacje po polsku do Stegny Gdańskiej. Szczegółowe informacje o obozie w załącznikach. Opiekun ze Stanów Zjednoczonych towarzyszyć będzie uczestnikom w drodze do Polski, podczas pobytu na obozie i w drodze powrotnej do Chicago. Jednocześnie informujemy, iż zarówno zapisy na obóz, jak i opłaty Fundacja Linguae Mundi przyjmuje wyłącznie do 31.03.2019 roku. W sprawie zapisów prosimy o kontakt bezpośrednio z Fundacją Liguae Mundi w Polsce. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowe informacje można uzyskać u pani Renaty Rudnicki (847 912 4391)

 

Wakacje po polsku -program

 

Wakacje po polsku - list do rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

MŁODZIEŻOWY AMBASADOR POLSKOŚCI

 

 

Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ma zaszczyt zaprosić młodzież do udziału w drugiej edycji projektu „MŁODZIEŻOWY AMBASADOR POLSKOŚCI – obóz i szkolenia liderskie dla młodzieży polonijnej”. Obóz odbędzie się w dn. 9-18 lipca 2018r. w Ostródzie. Uczestnicy zakwaterowani będą w Domu Polonii w Ostródzie  http://hoteldompoloniiostroda.pl/

 

Czym jest Ambasador Polskości?

Celem projektu jest rozwój kompetencji liderskich uczestników, przygotowanie ich do aktywnego i świadomego działania w swoich środowiskach polonijnych oraz lokalnych w kraju zamieszkania. Wyposażenie młodych Polaków w narzędzia pracy lidera oraz wiedzę o Polsce, jej historii, kulturze, muzyce, sztuce. Przygotowanie projektów promujących Polskę, które następnie zostaną wdrożone przez młodzież w krajach ich zamieszkania.

 

Rezultaty udziału w projekcie Ambasador Polskości:

·       dostęp do różnych narzędzi umożliwiających promocję Polski,

·       szansę na współpracę z liderami polonijnymi z innych państw oraz nawiązanie kontaktów z przedstawicielami instytucji współpracujących z Polonią,

·       rozbudowa sieci kontaktów z młodzieżą polonijną

·       umiejętność pisania projektów,

·       przygotowanie projektów promujących Polskę za granicą,

·       najlepsze projekty mają szansę na otrzymanie dotacji za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w 2019r.

·       wdrożenie, przy pomocy organizacji polonijnej, powstałych projektów w kraju zamieszkania po zakończonym obozie.

Program AMBASADORÓW POLSKOŚCI składać się będzie z:

·       warsztatów rozwijających umiejętności liderskie m.in. przywództwo, budowanie zespołu, debatowanie, pisanie projektów;

·       warsztatów z budowania sieci przyjaciół Polski – kluby studenta polonijnego;

·       wykładów z wiedzy o Polsce i skutecznej promocji Polski;

·       wizyt studyjnych w różnych miastach Polski, w ramach których uczestnicy będą spotykać się z przedstawicielami instytucji państwowych m.in. Kancelarii Prezydenta Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych,  IPN i SWP, a także różne aspekty współczesnej działalności społecznej i kulturalnej w Olsztynie, Fromborku, Malborku, Toruniu, Gdańsku i Warszawie.

Organizatorzy pokrywają koszty udziału w projekcie, w tym  koszty zakwaterowania, wyżywienia, materiałów szkoleniowych, biletów wstępu podczas wizyt studyjnych, a także w uzasadnionych przypadkach, zwracają część kosztów podróży.

Rekrutacja trwa do 8 czerwca. Więcej informacji znajduje się na naszej stronie: http://odnswp.pl/ambasador-polskosci-edycja-ii-oboz-szkolenia-liderskie-dla-mlodziezy-polonijnej/

 

Gorąco zachęcamy młodzież z USA do udziału w projekcie. Poniżej przesyłamy relacje uczestników zeszłorocznej, pierwszej edycji projektu.

 

http://www.polskaszkola-padwa.pl/giovane-ambasciatore-polacco/?lang=pl  

Projekt jest finansowany z MEN i Ministerstwo zastrzegło aby uczestnikami obozu  nie byli uczniowie ze szkół, które brały udział w projekcie Rodzina Polonijna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OBÓZ JĘZYKOWY "WAKACJE PO POLSKU"

Fundacja Nauki Języków Obcych LINGUAE MUNDI, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, Forum Nauczycieli Polonijnych Zachodniego Wybrzeża USA oraz Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają młodzież polonijną w wieku 12 – 17 lat na obóz językowy „Wakacje po polsku”, który odbędzie się w dn. 15 – 29 lipca 2018 roku Warszawie.


 WAKACJE PO POLSKU 2018 

 

 Wakacje "Lato z Polską", 2017 

 

„WAKACJE PO POLSKU” z FUNDACJĄ LINGUAE MUNDI, LIPIEC 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sklep Online

Twój Koszyk (0)

Przykładowe Książki

Mój przyjaciel Jezus. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Album z grą komputerową Dawid
PAMIATKI RELIGIJNE
$10.00
Wejście do sklepu

Ciekawe linki
Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w USA.